کسب و کار

بلوبانک؛ بانک ولی دوست‌داشتنی

بانکداری الکترونیک؛ شعاری که دیگر شعار نیست. به تازگی استارتاپی تحت عنوان بلوبانک وارد بازار شده‌است که تمامی مراحل افتتاح حساب را به صورت هوشمند و بدون نیاز به حضور فیزیکی در بانک انجام می‌دهد. بدین ترتیب وارد عصر جدیدی از بانکداری می‌شویم.

بلوبانک نام استارتاپی است که به تازگی معرفی شده‌است. این استارتاپ در زمان نوشتن این متن هنوز در مراحل ابتدایی مسیر خود قرار دارد و به طور رسمی رونمایی و معرفی نشده‌است. در حال حاضر اپلیکیشن آنها در دسترس قرار دارد و به طور کامل اجرا می‌شود اما رونمایی رسمی از آن به زمان دیگری موکول شده‌است.

معرفی

بلوبانک، اولین بانک دیجیتال ایران است. تاکنون بسیاری از بانک‌های رسمی خصوصی و دولتی در ایران اپلیکیشن‌های خود را روانه‌ی بازار کرده‌اند اما بلوبانک یک تفاوت عمده با آنها دارد. در بلوبانک برای افتتاح حساب نیازی به حضور فیزیکی در بانک نیست. این بانک اصلا شعبه ندارد و تمام مراحل از افتتاح حساب تا تحویل کارت بانکی به صورت هوشمند انجام می‌گیرد. حساب‌های ارزی این بانک در بانک سامان نگهداری می‌شود و با حمایت بانک سامان انجام می‌گیرد. شماره‌ی کارت بانکی نیز با پیش شماره بانک سامان خواهد بود.

مراحل ثبت نام

” افتتاح حساب در بلوبانک ۷ دقیقه زمان نیاز دارد.” برای افتتاح حساب اپلیکیشن را نصب می‌کنید. سپس مراحل ثبت نام را به ترتیب انجام می‌دهید. در ابتدا کد ملی خود و تاریخ تولد خود را وارد می‌کنید. در صورت داشتن معرف می‌توانید کد معرفی را از دوست یا آشنایی دریافت کنید. کد معرف اختیاری است اما مبلغ کمی به عنوان هدیه به کسی که کد معرف را در اختیار شما قرار داده‌است، در نظر گرفته شده‌است.

بعد از این مرحله نام کاربری دلخواه خود را وارد می‌کنید. اگر گوشی شما از اثر انگشت پشتیبانی می‌کند می‌توانید ورود توسط اثر انگشت را هم فعال کنید و اثر انگشت خود را وارد کنید. پس از این کار شماره سریال ۱۶ رقمی پشت کارت ملی خود را وارد کنید.  

بعد از اتمام این مراحل، بلوبانک نیاز دارد تا هویت شما را تایید کند. برای این کار از شما توسط اپلیکیشن خواسته‌ می‌شود تا ویدئویی کوتاه از خود ضبط کرده و متن مشخصی را بخوانید. برای این کار به نرم‌افزار بلوبانک باید دسترسی به میکروفون و دوربین گوشی را بدهید.

تایید هویت ممکن است مدتی زمان ببرد. این زمان از ۱۵ دقیقه تا ۲ ساعت متغیر است. در نهایت پس از تایید هویت شما توسط تیم بلوبانک شما وارد مرحله بعدی خواهید شد.

کارت بانکی

پس از تمامی مراحل بالا نرم‌افزار آماده‌‌ی استفاده است. حساب کاربری و بانکی شما آماده است و کد شبای حساب خود را نیز می‌توانید در برنامه ببینید. برای سفارش کارت بانکی درون نرم‌افزار بخشی وجود دارد. در این بخش می‌توانید رنگ کارت بانکی خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب رنگ کارت کد پستی خود را وارد می‌کنید و نرم‌افزار به طور خودکار آدرس شما را نمایش خواهد داد و کارت برای شما پست خواهد شد. پست ۳ تا ۵ روز کاری طول خواهد کشید و کارت در نهایت به شما تحویل داده می‌شود.

پس از دریافت کارت، نیاز است تا کارت درون اپلیکیشن فعال شود. برای این کار شماره ۱۶ رقمی پشت کارت را وارد کرده و کارت شما فعال می‌شود. در این مرحله از شما خواسته می‌شود تا رمز چهار رقمی خود را انتخاب کنید و رمز دوم پویا به طور خودکار برای کارت فعال می‌شود. مراحل ثبت نام تکمیل شده و کارت اکنون عملیاتی است.

بلوبانک، پا در مسیری در ایران گذاشته‌است که جای خالی آن سال‌ها است که حس می‌شود. در طول سال اخیر که بیماری کرونا فراگیر شده‌است، خدمات غیرحضوری ارزش خود را نمایان کرده‌است. افتتاح حساب و دریافت کارت بانکی بدون نیاز به حضور فیزیکی می‌توانید برای قشر زیادی از افراد خوشایند باشد. خدمات مناسب، سرعت عمل، نرم‌افزار ساده با رابطه‌ی کاربری راحت و پشتیبانی ۲۴ ساعته همگی باعث شده تا بلوبانک در شروع بسیار موفق باشد و با اقبال بسیار مناسبی روبرو شود. باید صبر کرد تا مشخص شود این بانک در طول زمان چه عملکردی خواهد داشت.

نوشته های مشابه

6 دیدگاه

 1. سلام.وقت بخیر.برای عزیزانی که میخوان افتتاح حساب انجام بدن،دعوت نامه نیاز هست،کدهای جدید دعوت نامه بلو بانک با ظرفیت کاملا خالی
  کد اول MFH5VY

  Mfgfky کد دوم

  کد سوم MFHIQQ

 2. سلام.وقت بخیر.برای عزیزانی که میخوان افتتاح حساب انجام بدن،دعوت نامه نیاز هست،کدهای جدید دعوت نامه بلو بانک با ظرفیت کاملا خالی
  کد اول MFH5VY

  Mfgfky کد دوم

  کد سوم MFHIQQ

 3. سلام.وقت بخیر.برای عزیزانی که میخوان افتتاح حساب انجام بدن،دعوت نامه نیاز هست،کدهای جدید دعوت نامه بلو بانک با ظرفیت کاملا خالی

  Mfgfky کد اول

  کد دوم MFHIQQ

  کد سومMFH5VY

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا