گجت و اکسسوری

بطری هوشمند Auron ؛ خود تمیزشونده و تصفیه کننده‌ی آب

بطری هوشمند Auron یک گجت هوشمند و جدید است که خود را تمیز می‌کند. آب داخل خود را تصفیه ‌می‌کند و البته به شما یادآوری می‌کند که به موقع آب بنوشید.

این پروژه در سال ۲۰۲۰ توسط شتاب‌دهنده‌ی کیک‌استارتر (Kickstarter) سرمایه گذاری شده و در ماه فوریه سال ۲۰۲۱ معرفی شده‌است و قرار است به زودی روانه‌ی بازارها شود. این پروژه با هدف افزایش سلامتی شخص و محیط زیست تولید شده‌است. پیش از این پروژه هم محصولات دیگری مانند لیوان‌های هوشمند یا فلاسک‌های مشابه بوده‌اند اما به نظر می‌رسد Auron گوی سبقت را از بقیه برباید.

بطری هوشمند Auron در 60 ثانیه آب تمیز میکند

معرفی و کارکرد

با یک حساب سرانگشتی می‌توان فهمید که روزانه چه میزان بطری پلاستیکی برای نوشیدن آب تولید و روانه‌ی سطل‌های زباله می‌شوند. دلیل اما در دسترس بودن، خنکی آب، تمیزی آب و … است. بطری هوشمند Auron تمامی این مشخصات را در خود دارد. این بطری که بیشتر شبیه فلاسک است، سبک و قابل حمل است. با استفاده یک لامپ UV-C که درون درب محصول تعبیه شده آب را تصفیه می‌کند. بدنه‌ی دو لایه‌ی آن باعث می‌شود تا آب یا هر نوشیدنی گرم و سردی در آن تا مدت‌ها دمای خود را حفظ کند. یادآور نوشیدن آب آن نیز به شما هشدار می‌دهد تا بدن خود را سالم و سرحال و سیرآب نگه‌دارید.

ویژگی‌ها

همانطور که پیشتر اشاره شد، بطری هوشمند Auron ، خود تمیزشونده و تصفیه کننده‌ی آب است. لامپ UV-C که درون این گجت هوشمند تعبیه شده‌‌است، در ۶۰ ثانیه آب مصرفی را تمیز می‌کند. کافی است تا محفظه را پر کنید، درب آن را ببندید و روی آن را تاچ کنید. بعد از ۶۰ ثانیه آب عاری از هرگونه عامل بیماری‌زایی خواهد بود. این ویژگی برای کسانی که علاقه به کمپینگ و سفر دارند می‌تواند بسیار کارآمد باشد.

نحوه ی کار با بطری هوشمند Auron

علاوه بر آب، بطری یا فلاسک هر چهار ساعت یک بار، با استفاده از همان اشعه فرابنفش، جداره‌ی داخلی و محفظه‌ی خود را ضدعفونی و تمیز می‌کند تا بوی ماندگی و بد محفظه از بین رود.

جنس ضد زنگ و دولایه‌ی آن، باعث می‌شود تا مایعات خنک تا ۲۴ ساعت و مایعات گرم تا ۱۲ ساعت دمای خود را حفظ کنند. ضمن اینکه درب محصول دمای مایع درون بطری را نمایش می‌دهد. برای آگاه شدن از دمای نوشیدنی باید یک بار بطری را سر و ته کنید تا مایع درونی به درب فلاسک برسد.

باتری این بطری با هر بار شارژ، تا دو ماه می‌تواند کار کند و نیازی به شارژ مجدد ندارد. این محصول عرق نمی‌کند و کیف یا سایر وسایل شما را خیس نخواهد کرد. جنس و طراحی خوب آن باعث شده تا حد خوبی ضد ضربه باشد.

قیمت نهایی بطری هوشمند Auron هنوز مشخص نیست ولی از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است.  محصولی که می‌تواند جانشین خوبی برای حجم زیاد بطری‌های خریداری شده‌ی آب شود. عدم نیاز به شستشوی منظم و تمیزی و تازه بودن همیشگی آب از جمله ویژگی‌های مثبت این محصول است و به نظر می‌رسد خرید آن خالی از لطف نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا