کسب و کار

کلاب‌هاوس؛ یونیکورن بعدی شبکه‌های اجتماعی؟

این روزها بحث شبکه‌ی اجتماعی کلاب‌هاوس خیلی داغ شده است. کلاب‌هوس یک شبکه اجتماعی مبتنی بر صدا (ویس) است. این شبکه اجتماعی فعلا در ابتدای مسیر خود فقط افرادی را که از طرف کاربرانش دعوت شده‌اند ثبت نام می‌کند. با این حال بنا بر گزارش تک‌کرانچ در عرض ۱۵ روز از ۳ و نیم میلیون کاربر به ۸ میلیون و صد هزار کاربر رسیده است.

لازم به ذکر است که کلاب‌هاوس فعلا فقط برای نسخه آی‌او‌اس ساخته شده است و در آینده نسخه اندروید را هم پشتیبانی می‌کند.

عضویت ایلان ماسک و مارک زاکربرگ در ابتدای راه‌اندازی در این اپلیکیشن سر و صدای بسیاری به پا کرده و باعث محبوبیت بیش از اندازه کلاب‌هاوس شده است.

کلاب‌هاوس چگونه کار می‌کند؟

این اپلیکیشن در اتاق‌های متفاوتی تشکل شده است که هر اتاق سخرانان خودش را داراست. کاربرانی که در اتاق شرکت می‌کنند به عنوان شنونده اضافه می‌شوند. درحالیکه ادمین و یا سایر سخنرانان می‌توانند به سایر شرکت‌کنندگان اجازه روشن کردن میکروفون و صحبت کردن را بدهند.

اپلیکیشن کلاب‌هاوس

هر فرد پروفایل مخصوص خود را داراست و همانند سایر شبکه‌های اجتماعی دنبال‌کننده و دنبال‌شونده‌ها را نمایش می‌دهد. همچنین اتاق‌هایی را که کاربر در آن قرار دارد را می‌توان دید.

صفحات مختلف اپلیکیشن کلاب‌هاوس

هر فرد خودش می‌تواند اتاقی را بسازد و با دوستانش به صحبت بپردازد. هر اتاق می‌تواند به سه حالت ساخته شود. حالت اول اتاق عمومی است که همه کسانی که در اپلیکیشن قرار دارند می‌توانند به اتاق دسترسی داشته باشند و وارد آن شوند. جالت دوم بگونه‌ایست مه فقط به کسانی مه شما را دنبال می‌کنند نشان داده می‌شود. در نهایت حالت بعدی اتاق خصوصی است که می‌توانید دوستانی که میخواهید را به اتاق دعوت کنید.

همچنین سایر مطالب حوزه تکنولوژی را در تیک اسمارت بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا