کسب و کار

معرفی کسب و کارهای نوپا؛ سالپا

پیشرفت استفاده از اینترنت و به طبع همه‌گیر شدن شبکه‌های اجتماعی فرصتی را ایجاد کرده که خبرها به سرعت دست‌به‌دست شوند و تقریبا در فضای جوامع امروزی پنهان کردن خبر غیرممکن است. در شبکه‌های اجتماعی خبرهای کوچک و بزرگ به راحتی پخش می‌شوند و تجربه‌های مختلف توسط افراد متفاوت مدام در حال بروزرسانی و جابه‌جایی است.

مصاحبه‌ی کاری بخشی از زندگی تمامی ما را دربر می‌گیرد. لحظاتی بعضا پراسترس که به صورت محرمانه برگذار می‌شود و شاید بیان تجربه‌های متفاوت در این زمینه بتواند به بسیاری کمک کند. از طرف دیگر ممکن است برخوردهای نامناسب یا حرف‌های نامربوط زیادی در حین مصاحبه رد و بدل شود که بخشی از آن ممکن است باعث آزار کلامی یا در موارد بدترحتی جسمی فرد مصاحبه شونده، شود.

متاسفانه در فضای جامعه‌ی ما این مشکلات بیشتر برای بانوان پیش آمده‌است و برای جلوگیری از ایجاد مشکلات بیشتر شبکه‌های اجتماعی می‌توانند بسیار تاثیرگذار باشند و این موقعیت‌ها را بیان کنند. شاید کمبود یک شبکه‌ی اجتماعی در این سبک تا به حال حس می‌شد اما سالپا استارتاپی است منحصرا برای این امر به وجود آمده‌است.

معرفی سالپا

“همه چیز را همگان دانند” شعار مختصر و البته جامع این وب‌سایت و وبلاگ است. سالپا استارتاپی در قالب شبکه‌ی اجتماعی است که افراد و شرکت‌ها در آن عضو شده و تجربیات مختلف خود در هنگام مصاحبه را بیان می‌کنند. حفظ امنیت و ناشناس بودن افراد این فرصت را ایجاد می‌کند که در صورت بروز مشکل، افراد بتوانند بدون ترس از فاش شدن مشخصات، تجربیات خود را کامل منتقل کنند.

از طرف دیگر شرکت‌های مختلف نیز در وب‌سایت ثبت‌نام کرده و بدین ترتیب یک فضای مناسب برای بهبود تجربیات مشترک طرفین از مصاحبه ایجاد می‌شود. سالپا به سه بخش اصلی تقسیم می‌شود. بخش اول نمایش‌ دهنده‌ی شرکت‌های مختلف ایرانی برای درک بهتر شرایط مصاحبه را نشان می‌دهد. در بخش دوم چک‌لیست سالپا وجود دارد. این چک لیست به افراد مختلف کمک می‌کند تا قبل مصاحبه آماده شوند و تمام موارد ضروری برای یک مصاحبه‌ی حرفه‌ای را از پیش آماده کنند. در بخش سوم فضایی برای بیان تجربه‌ی مصاحبه‌ی شخصی ایجاد شده‌است. در این بخش افراد می‌توانند تجربیات مختلف خود در مصاحبه‌ را ذکر کنند.

تمامی این ویژگی‌ها در کنار یک وبلاگ قرار گرفته‌اند. در وبلاگ سالپا، مصاحبه‌‌های مختلف با مدیران موفق شرکت‌های ایرانی را می‌توان مطالعه کرد و مطالب گوناگون مرتبط دیگری را نیز یافت. سالپا توسط یک تیم از دانشجویان برتر از دانشگاه‌های مختلف تشکیل شده که هسته‌ی مرکزی آن را دانشجویان دانشگاه شریف با همکاری شتاب‌دهنده‌ی دانشگاه شریف ایجاد کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا