بازی

معرفی بازی Resident Evil 2 Remake

مجموعه بازی رزیدنت اویل Resident Evil برای بسیاری آشنا است. این مجموعه بازی در ژانر ترسناک، از سال ۱۹۹۶ برای پلی‌استیشن به بازار آمد. فضای ترسناک بازی، شخصیت‌پردازی‌ها و موسیقی متن این مجموعه بازی همواره مورد تحسین منتقدان و طرفداران آن قرار گرفته است.

در تاریخ ۲۵ ژانویه ۲۰۱۹، نسخه‌ی جدیدی از این مجموعه بازی با نام Resident Evil 2 Remake روانه‌ی بازارها شده است. این نسخه، بازسازی نسخه‌ی بازی دوم است که در سال ۱۹۹۸ پخش شده‌است. بعد از شکست نسخه‌های ششم و هفتم این بازی انتظار می‌رود که این نسخه جان تازه‌ای به بازی ببخشد.

داستان بازی

داستان بازی Resident Evil مشابه همان داستان نسخه‌ی اولیه‌ی آن در سال ۹۸ است. چهره‌ها و مکان‌های بازی همگی آشنا هستند و تغییرات جزیی و گرافیکی در آنها اعمال شده است. داستان بازی از جایی آغاز می‌شود که Leon S. Kennedy پلیس جوان، اولین روز کاری خود را در اداره‌ی پلیس شهر تجربه می‌کند. در همان روز اول متوجه می‌شود که شهر Raccoon مورد تهاجم زامبی‌ها قرار گرفته و شهر به طور کامل در آشوب فرو رفته است. از طرف دیگر Clair Redfield به دنبال برادر خود در شهر می‌گردد و حوادث باعث می‌شود که دو شخصیت با هم آشنا شوند. هدف و ماموریت باز پس‌گیری کنترل شهر است.  

گیم‌پلی و طراحی

طراحی و گیم‌پلی Resident Evil 2 به طور کلی با نسخه‌های قبلی تفاوت آنچنانی نخواهد داشت. تنها تفاوت این بازی با نسخه‌های قبلی خود، ترسناک‌تر شدن ماجرا است. لوکیشن‌های بازی به خوبی و با جزییات طراحی شده‌اند. اداره‌ی پلیس شهر، که بسیاری از اتفافات بازی در آن رخ می‌دهد، به خوبی طراحی شده و در هر گوشه‌ی آن حادثه‌ای تلخ و ترسناک قرار گرفته است.

زامبی‌ها و هوش مصنوعی آنها به خوبی طراحی شده‌اند. طراحی و گرافیک بازی به جزییات اهمیت زیادی داده‌است. صداگذاری فوق‌العاده است و تجربه‌ی وحشت را به خوبی منتقل می‌کند. در برخی موارد در بازی می‌توان از این صداگذاری زیبا استفاده‌ نیز کرد. صدای پا، صدای جیغ کشیدن‌ها و … به کاربر می‌تواند کمک کند.

علاوه بر کشتن زامبی‌ها و زنده ماندن در شهر، پازل و معماهای زیادی نیز به این بازی افزوده شده‌است. در بسیاری از مکان‌های بازی، بازیکن نیاز دارد تا معمایی را حل کند تا بتواند در بازی پیش رود. حل این معماها نیاز به فکر و جست‌وجوی بیشتر دارد که به جذابیت بازی نیز می‌افزاید.

اگر نسخه‌ی اولیه‌ی این بازی را انجام داده‌ باشید، ممکن است بسیاری از مراحل به نظر آشنا باشند. البته طراحی دوباره و اضافه شدن برخی از پازل‌ها و مراحل جانبی، باعث می‌شود تا بازی کاملا تکراری نباشد. کنترل بیشتر و مپ گسترده‌تر نیز به جذابیت بازی اضافه می‌کند تا علاقه‌مندان به مجموعه بازی Resident Evil از بازی کردن مجدد نسخه‌ی دوم آن لذت ببرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا