چهـــــارشنبه

معرفی مجموعه فیلم Fantastic Beasts

نام هری‌پاتر خاطرات زیادی را برای گروه‌های سنی جوانان و نوجوانان یادآوری می‌کند. مجموعه‌ی هفت گانه فیلم و کتاب آن، برای همه‌ی ما، خاطرات بسیاری زیادی را ساخته است. در سال‌های نه چندان دور گذشته، تب هری‌پاتر کشورهای مختلف از جمله ایران را در بر گرفته‌بود و این مجموعه فیلم و کتابش با استقبال بسیاری از نوجوانان و جوانان مواجه شده بود.

قلم جی کی رولینگ (J.K. Rowling) به شخصیت‌ها جان تازه‌ای بخشیده‌بود و داستان کودکی، نوجوانی و بزرگسالی کاراکترها ۸ تا ۹ سال بسیاری را میخکوب کرده‌بود. اما خانم رولینگ به هری پاتر بسنده نکرد و رمان‌های دیگری نیز از منتشر شد. در سال ۲۰۱۴ خبرهایی مبنی بر همکاری دیوید یاتس (David Yates) با خانم رولینگ منتشر شد. دیوید یاتس که کارگردان چهار فیلم آخر مجموعه هری پاتر است از شروع پروژه‌ی جدیدی با همکاری رولینگ خبر داد. نام این مجموعه‌ی هفت گانه fantastic Beasts قرار گرفت و سال ۲۰۱۶  اولین فیلم از این مجموعه با نام Fantastic Beasts And Where To Find Them اکران عمومی شد.

پیش از هری پاتر

همکاری دیوید یاتس به عنوان کارگردان با خانوم رولینگ این بار در مقام نویسنده، باعث شد تا پیش از اکران استقبال زیادی از این مجموعه فیلم شود. داستان فیلم درباره جوانی به نام نیوت اسکمندر (Newt Scamander) با بازی ادی ردنمیر (Eddie Redmayne) است که یک جادوگر در ظاهر آرام و با وقار است. کل داستان این مجموعه فیلم پیش از داستان‌های هری پاتر رخ می‌دهد و بعضا برخی از کاراکتر‌های فیلم‌های هری پاتر نیز در این مجموعه حضور دارند یا نامی از آنها خواهد بود.

فیلم اول مجموعه، بیشتر به معرفی شخصیت‌ها و کاراکترها می‌پردازد و آغاز ماجراهای کاراکتر اصلی یعنی نیوت اسکمندر است. کاراکتر بد ماجرا نیز، جادوگر و تبهکار بدنام یعنی گریندلوالد (Grindelwald) با بازی جانی دپ (Johnny Depp) است که پیش از لرد ولدمورت به خرابکاری در دنیای جادوگران و انسان‌های عادی مشغول بوده‌است.

اکران فیلم اول

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، همکاری و ساخت یک مجموعه مشابه هری‌ پاتر چنان خبر بزرگی برای طرفداران این مجموعه به حساب می‌آمد که استقبال از فیلم اول بسیار زیاد بود. فروش جهانی فیلم Fantastic Beasts And Where To Find Them به رقمی معادل ۸۱۲ میلیون دلار رسید  و نظر منتقدان را نیز به خود جلب کرد. امتیازی که این فیلم از مجله‌ی مشهور Rotten Tomatoes دریافت کرد ۷۴% بود که به نسبت یک فیلم تخیلی، امتیاز بالایی به حساب می‌آمد.

آغاز ساخت فیلم دوم

فیلم دوم این مجموعه با نام Fantastic Beasts And The Crime Of Grindelwald از همان سال ۲۰۱۶ کلید خورد. استقبال منتقدان و بینندگان از فیلم اول به حدی بود که خبر ساخت فیلم دوم به این سرعت بسیاری از طرفداران را مشتاق‌تر کرد. در فیلم دوم ورود شخصیت‌هایی مثل دامبلدور، هیجان دیدن فیلم را دو چندان می‌کرد. دامبلدور جوان در این فیلم با بازی جود لاو (Jude Law) حضور دارد. 

داستان Crime Of Grindelwald

لحظات ابتدایی فیلم با فرار دراماتیک گریندلوالد از زندان آغاز می‌شود. این فرار دنیای جادوگران را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد و آلبوس دامبلدور جوان باید برای دستگیری این خلافکار بزرگ چاره‌ای بیاندیشد. دامبلدور از آنجایی که در گذشته با گریندلوالد رابطه‌ی عاطفی داشته‌ است، برای جلوگیری از اتفاقات پیش‌بینی نشده، از نیوت اسکمندر جوان می‌خواهد تا به جای او به مبارزه با گریندوالد برود و وی را دستگیر کند.

اکران فیلم دوم

فیلم دوم از این مجموعه در تاریخ ۱۶ نوامبر اکران شد. برخلاف فیلم اول، استقبال بسیاری از این فیلم صورت نگرفت. منتقدان نیز رو خوشی به فیلم نشان ندادند و امتیاز این فیلم در مجله‌های معتبر نقد فیلم بسیار پایین‌تر از فیلم اول قرار گرفت. نقد‌های زیادی به فیلم وارد شده است. داستان فیلم نامعلوم، جسته و گریخته و اصطلاحا بی سر و ته است. داستان فیلم عنوان و نام خود را یدک نمی‌کشد و یکی از دلایل موفقیت آن در گیشه نیز رابطه‌ی این مجموعه با هری پاتر و ادامه‌دار بودن آن است.

فیلم Crime Of The Grindelwald بیشتر از اینکه یک فیلم مستقل باشد به نظر می‌رسد مخاطب را برای فیلم بعدی آماده می‌کند. در کل دیدن هر دوی این فیلم‌ها در یک محیط خانوادگی و در یک بعد از ظهر خالی از لطف نیست. هر چند فیلم دوم شاید نظر بسیاری را به خود جلب نکرد اما هنوز هم دیدن جادوهای مختلف، جلوه‌های ویژه فوق‌العاده و صحنه‌های مبارزه می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای دیدن یک فیلم در آخر هفته باشد.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا