بازی

معرفی بازی Super Smash Bros Ultimate

در بین طرفداران کنسول‌ها، شاید طرفداران کنسول نینتندو و نینتندو سوییچ کمتر از سایر باشند اما علاقه‌مندان به این کنسول نیز کم نیستند. بازی‌های انحصاری تولید شده برای نینتندو نیز همواره باعث شده تا طرفداران پر و پا قرص نینتندو راضی باشند و به بازی کردن با این کنسول ادامه دهند. یکی از بازی‌های انحصاری نینتندو سوییچ، بازی Super Smash Bros است.

مجموعه سری بازی Super Smash Bros یک مجموعه‌ی جذاب بازی در سبک اکشن و مبارزه‌ای است. بیش از ۱۹ سال از انتشار اولین نسخه‌ی این مجموعه می‌گذرد و در طول این سال‌ها طراح و کارگردان بازی یعنی Masahiro Sakurai همواره تلاش کرده تا بتواند این بازی را گسترش داده و طرفداران آن را راضی نگه‌دارد. به نظر می‌رسد که در این امر موفق هم بوده‌است. آخرین نسخه از این بازی یعنی Super Smash Bros Ultimate در تاریخ ۷ دسامبر ۲۰۱۸ روانه‌ی بازار شده است.

کاراکترهای بازی

اگر با این مجموعه بازی آشنایی داشته باشید پس می‌دانید که بازی کاراکترهای خاص خود را ندارد. Super Smash Bros متشکل از مجموعه کاراکتر‌های مختلف بازی‌ها یا انیمیشن‌های دیگر است. از کاراکتر قارچ‌خور یا Super Mario گرفته تا کاراکترهای دیگری مانند Zelda و … . در نسخه‌ی آخر بازی، تمام ۷۰ کاراکتر معرفی شده در مجموعه، به طور کامل در دسترس هستند و بازیکن می‌تواند آنها را انتخاب کند. در ابتدای بازی تمام شخصیت‌ها آزاد نیستند و هر شخص با ۸ شخصیت کار خود را آغاز می‌کند. برای دسترسی به تمامی شخصیت‌ها باید آنها را اصطلاحا آزاد کنید. علاوه بر کاراکترهای مختلف، زمین‌ها یا Stageهای مختلفی نیز برای مبارزه و بازی کردن وجود دارد. در این نسخه، بیش از ۱۰۰ زمین مختلف وجود دارد.

هر جور راحتید!

اگر با بازی Super Smash Bros و البته کنسول نینتندو آشنا باشید پس به سبک مبارزات در کنسول Wii U و Nintendo 3DS نیز آشنا هستید. سبک مبارزات مشابه است ام تغییرات محسوسی نیز کرده‌است. گرافیک، فنون و برخی از حرکات شخصیت‌های بازی تغییر کرده و به مبارزات جان تازه‌ای بخشیده است. برای کنترل بازی می‌توان از GameCube استفاده کرد. البته این تنها انتخاب نیست. بازی از کنترلرهای Switch Pro Controller و Joy-Con پشتیبانی می‌کند و کاملا بستگی به انتخاب بازیکن دارد.

حالات بازی

Super Smash Bros به خاطر سبک خاص مبارزات خود مشهور است. این بازی می‌تواند تا ۸ بازیکن مختلف را در خود جا داده و به مبارزه‌ای جداب هدایت کند تا دو تیم ۴ نفره با هم به مبارزه بپردازند. حالت‌ یا مود‌های مختلفی برای مبارزه وجود دارد که همگی به خودی خود جذاب هستند. در نسخه‌ی Ultimate این بازی علاوه بر تمامی مبارزات رودرو، سبک تک‌نفره یا Single Player نیز وجود دارد. نقد‌هایی در این حالت به بازی وارد است اما انجام بازی در این حالت نیز خالی از لطف نیست.

حالت مولتی‌پلیر آنلاین نیز در Super Smash Bros وجود دارد. مشابه بازی‌های قبلی Ultimate نیز این مود را در خود جای داده است. البته این حالت با اشکالاتی روبرو است. قطع شدن ارتباط با اینترنت، زمان زیاد صبر کردن برای پیدا کردن یک بازی و لگ و تاخیر از جمله ایراداتی است که در این حالت ممکن است با آن روبرو شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

ویدئوی بررسی بازی Super Smash Bros Ultimate  توسط IGN:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا