کسب و کار

استیشن اف، رویای استارتاپ‌ها

این روزها نیاز به یک محیط برای شروع یک کسب و کار نوپا که دارای امکانات اساسی باشد در هر شهر و کشوری وجود دارد. فرانسه که خیز بزرگی برای تصاحب بازار استارتاپی اروپا برداشته است استیشن اف را ساخت.

استیشن اف

زمینی که قبلا یک ایستگاه متعلق به دپوی را‌ه‌آهن فرانسه بود و Halle Freyssinet نام داشت به عنوان محل ساخت استیشن اف انتخاب شد. بنابراین نام گذاری ایستگاه F از نام این ایستگاه گرفته شده است. زمینی به مساحت ۳۴۰۰۰ متر مریع که در اختیاز جوانانی با ذهنی خلاق قرار گرفته تا کسب و کار خود را بنا نهند. در ژوئن ۲۰۱۷ این بنا برای فعالیت ۱۰۰۰ استارتاپ برای شروع کار ساخته شد.

بیش از ۳۰۰۰ میز کار، ۲۶ استارتاپ بین‌المللی، یک رستوران، چهار آشپزخانه، یک کافه و یک بار در استیشن اف قرار دارد. ۸ محل برگزاری رویداد و همچنین دسترسی ۲۴ ساعته ۷ شبانه روز از ویژگی‌های استیشن اف است.

این سازمان با کمک فیسبوک (گاراژ استارتاپ فیسبوک)، مایکروسافت و موتور جستجوگر ناور شروع به فعالیت کرد. استیشن اف بزرگترین کمپ استارتاپی دنیاست که با جذب تیم‌های استارتاپی محلی برای رشد و موفقیت آن‌ها خواهد شد.

چگونه تیم‌ها به استیشن اف راه می‌یابند؟

دو راه برای ورود به استیشن اف وجود دارد. راه اول با پرداخت ماهانه ۱۹۵ یورو محقق می‌گردد و راه دوم ببصورت رایگان است که باید در برنامه فایترز (بخش رقابتی) شرکت کنید.

ورود با پرداخت هزینه

که دسترسی تمام وقت به میز و دیگر امکانات استیشن اف را برای شروع فعالیت و قرارگیری در مسیر موفقیت به شما می‌دهد.این هزینه فقط برای دسترسی به مکان شروع فعالیت نیست بلکه هر تیم با پرداخت این هزینه به صورت ماهیانه می‌تواند با دیگر استارتاپ‌های موجود به گفتگو بنشیند و مشکلاتی را که استارتاپ‌هایی با سابقه بیشتر از آن گذر کرده‌اند با کمک آن‌ها حل کند. همچنین یک سری برنامه و کلاس آموزشی برای تیم‌های تازه کار وجود دارد که می‌توانند در آن شرکت کنند و یا از مربیان با تجربه در این اکوسیستم بهره ببرند.

ورود از طریق بخش رقابتی

در این بخش شما یک فرم مربوط به شرکت در برنامه‌های فایترز استیشن اف را تکمیل می‌کنید. در این فرم تمامی اطلاعات مربوط به استارتاپ خود را وارد می‌کنید. کاتالوگ معرفی کار و چطونگی کسب و کار و راه درآمد را معرفی می‌کنید. سپس اگر بعد از داوری طرح شما پذیرفته شود یک سال از تمامی امکاناتی که گفته شد و در بخش پرداخت هزینه نیز قابل دسترس بود به صورت رایگان برای شما قابل استفاده است.

مسلما هر تیم با ورود به این کمپ از اینترنت رایگان و ۲۴ ساعته نیز بهره مند می‌شوید. اتاق‌های کنفرانس، سالن جلسات و همه مکان‌های مورد نیاز یک کسب و کار نوپا در این کمک موجود است که می‌توانند از آن استفاده کنند.

وجود شرکت‌های بزرگ نظیر گوگل، مایکروسافت، فیسبوک و … که در حوزه تکنولوژی شماره اول‌ها هستند در این کمپ باعث شده تا تیم‌ها بتوانند به راحتی با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و مسیر موفیت را با سرعت بیشتری طی کنند.

لازم به ذکر است که مدیر این ایستگاه که بزرگترین کمپ استارتاپی دنیاست خانم رکسانا ورزا هستند. ایرانی‌الاصلی که در سال ۱۹۸۵ میلادی در کالیفرنیای آمریکا به دنیا آمده است.

سایر مطالب در حوزه کسب و کار را از اینجا می‌توانید دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا