بازی

بررسی بازی فال‌اوت ۷۶ Fallout

پس از سه سال از انتشار نسخه‌‌ی قبلی بازی، فال‌اوت ۷۶ در تاریخ ۱۸ نوامبر سال ۲۰۱۸ به بازار آمد. بسیاری از علاقه‌مندان به این سری بازی‌ها منتظر بودند تا ببینند که فال‌اوت ۷۶ چه چیزی برای عرضه دارد. بازی با تفاوت‌های زیادی نسبت به نسخه‌های قبلی روانه‌ی بازار شد. بزرگترین تفاوت آن نیز نسخه‌ی مولتی‌پلیر آنلاین آن بود. در این بازی تمامی افرادی که در نقشه‌ی بازی مشاهده می‌شوند، افراد واقعی هستند.

با دوستان در آخرالزمان همراه شوید

در فال‌اوت ۷۶ داستان بازی بعد از یک انفجار هسته‌ای بزرگ آغاز می‌شود. دنیا کاملا نابود شده و منابع آبی و غذایی بسیار محدود است. موجودات عجیبی به وجود آمده‌اند که برای کشتن شما لحظه‌ شماری می‌کنند. به همین دلیل بهتر است تا چند نفره به اجرای بازی بپردازید و با دوستان خود تلاش کنید تا زنده بمانید.

اجرای بازی به صورت تک‌نفره همان حس و حال بازی در نسخه‌های قبل را به شما می‌دهد اما زنده‌ماندن در این شرایط دشوار است و تلاش زیادی باید برای آن بکنید. بنابراین بهتر است که به صورت آنلاین و چندنفره بازی را اجرا کنید. از آنجایی که تمام افرادی که در نقشه‌ دیده می‌شوند افراد واقعی هستند پس می‌توانید سعی کنید تا با این افراد همکاری کنید و تیمی جدید بسازید. بازی گروهی این فرصت را برای شما ایجاد می‌کند تا سرپناهی بزرگتر و مستحکم‌تر بسازید، منابع غذایی را بهتر بیابید، اسلحه‌های خود را تقویت کنید و در مقابله با دشمنان سریع‌‌تر عمل کنید.

فال‌اوت ۷۶ بازی پر از باگ

عجیب است که بازی‌ای در این سطح تا این اندازه باگ داشته باشد. در طول انجام بازی ممکن است با اشکالات فراوانی مواجه شوید. نشانه‌گیری اسلحه‌ یکی از این اشکالات است. زمانی که به طور دقیق به روی دشمن خود نشانه گرفته‌اید و شلیک می‌کنید مشاهده می‌کنید برخی از تیرهای شما به حریف اصابت نمی‌کند. مشخص نیست که این مشکل از سرورهای بازی یا از خود بازی نشئت می‌گیرد اما در هر حال اجرای بازی را با مشکل همراه می‌کند. این اشکال در برخی موارد که توسط موجودات عجیب بازی محاصره شده‌اید، نیز به وجود می‌آید و ممکن است منجر به مرگ شما و از دست رفتن آیتم‌های شما شود.

از مشکلات بازی که عبور کنیم، تجربه‌ی بازی در ویرجینیای بعد از آخرالزمان با استفاده از موسیقی متن زیبای بازی باعث می‌شود تا ساعت‌ها مجبور به انجام بازی شوید. منابع مختلف را جمع کنید. سرپناه یا کمپ خود را گسترده‌تر و مقاوم‌تر کنید. تجهیزات دفاعی بهتری بسازید. به دنبال دستورالعمل‌های مختلف برای ساخت اسلحه‌های مختلف بگردید و با آن اسلحه‌های قوی‌تری نیز بسازید.

بازی بر روی تمامی پلتفرم‌ها قابل اجرا است. نکته‌ای که باید به آن دقت داشت اجرای بازی به روی کامپیوترهای شخصی است. به نظر می‌رسد اجرای بازی به روی کامپیوتر کمی با کنسول‌ها متفاوت است. در حالی که نشانه‌گیری بازی با استفاده از موس بسیار دقیق‌تر است، منوهای مختلف بازی گیج‌کننده است. در واقع هیچ چیز سر جای خود نیست. بهتر است این بازی را با کنسول اجرا کنید تا از سردرگمی در منوها خلاص شوید.

در کل بازی فال‌اوت ۷۶ را می‌توان یک موفقیت بزرگ برای استودیوی سازنده‌ی آن در نظر گرفت. ساخت بازی Open World همواره با اشکلاتی همراه است اما به نظر می‌رسد فال‌اوت این مهم را با موفقیت پشت سر گذاشته‌است. حالت بازی چند نفره یا مولتی‌پلیر آن به صورت آنلاین بسیار مهیج است و ایجاد روابط دوستانه و ساخت تیم‌های جدید باعث می‌شود علاقه‌مندان به این سری بازی، تجربه‌ی انجام آن را با هم به اشتراک بگذارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت رسمی بازی مراجعه نمایید.

برای دانلود نسخه‌‌ی PS4 آن می‌توانید اینجا را کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا