بازی

بررسی بازی CoD Black Ops 4

کمتر کسی است که دیگر با سری بازی‌های Call Of Duty آشنایی نداشته‌باشد. از سال ۲۰۰۳ که اولین بار کمپانی EA به همراه شرکت Activision بازی اول را روانه بازار کردند تا به امروز ۱۵ سری از این بازی به بازار آمده‌است. برخی از نسخه‌های این بازی مثل سری Modern Warfare با استفبال بسیار زیادی بین هواداران روبرو شد و برخی دیگر از نسخه‌ها آنچنان که باید راه خود را بین طرفداران پیدا نکردند. اما همواره این این مجموعه‌ی جذاب مورد توجه منتقدان و هواداران قرار گرفته‌است.

در تاریخ ۱۲ اکتبر سال ۲۰۱۸ یا ۲۰ مهر آخرین سری بازی Call Of Duty  یعنی Black Ops 4 به بازار آمد. این بازی سری چهارم از مجموعه سری Black Ops بود که تفاوت‌های بزرگی با سری‌های قبل خود داشت.

مود تک‌نفره

این بازی اولین بازی در این مجموعه است که حالت تک‌نفره و داستانی خود ( Campaign ) را حذف کرده‌است. در بین طرفداران بازی کال اف دیوتی حالت استوری مود ( Story Mode ) همیشه جذاب‌ترین بخش بازی بوده‌است. داستان بازی با کاراکترهای جذاب و اتفاقات هیجان‌انگیز و محیطی زیبا با جزییات زیاد همراه بود اما در Black Ops 4 خبری از این مود بازی نیست.

به جای حالت تک‌نفره بازی، Activision مولتی‌پلیر بازی را با تفاوت‌هایی ارائه کرده‌است. در یکی از مود‌های مولتی‌پلیر یا چند نفره، می‌توانید با هم‌گروهی‌های خود مراحلی خاص را طی کنید که هر کدام داستانی پشت خود دارند. در طول این مراحل با ویژگی‌های هر گروه از سرباز‌ها و حالت کلی بازی آشنا می‌شوید. در واقع این حالت بازی Tutorial است اما می‌توان آن را چند نفره بازی کرد. البته استقبال زیادی از این حالت بازی نشد و خوشبختانه می‌توان این مرحله و حالت از بازی را بدون انجام آن رد کرد.

مود آنلاین مولتی‌پلیر

اما بهترین بخش این بازی حالت مسابقه‌ای و مولتی‌پلیر آن است. طراحی کلاس‌های مختلف سربازها و تجهیزات آنها به زیبایی انجام شده‌است. اسلحه‌ها با جزییات فراوان طراحی شده‌است و حتی وزن و ضربه‌ای که اسلحه به فرد وارد می‌کند، در بازی گنجانده شده‌است. امتیاز بازیکن دیگر فقط کشتن حریف مربوط نیست و Asist نیز در سیستم امتیازگیری بازی قرار دارد. اما شاید بزرگترین تفاوت این بازی با سری‌های قبل خود، سیستم آسیب دیدگی باشد. در این بازی به کل فرایند Healing فرق کرده‌است. زمانی که کاراکتر آسیب می‌بیند دیگر پنهان شدن و صبر کردن شما را درمان نخواهد کرد. به جای این‌ کار نیاز به تزریق بسته‌ی درمانی خود و سرنگ دارید. این کار باعث شده تا جذابیت بازی بسیار افزایش پیدا کند و زمان تزریق سرنگ بسیار حساس شود.

دیگر تفاوت بازی هدف‌گیری و شلیک اسلحه است که تقریبا در تمامی حالات ممکن است. چه در حال بالا رفتن از جایی و چه در حال شنا کردن باشید می‌توانید از اسلحه‌ی خود استفاده کنید. بر خلاف بازی‌های آنلاین دیگر مثل Fortnite یا PUBG اکثر زمان بازی صرف تیراندازی و کشتن حریفان می‌شود.

مود Blackout

اگر دنبال مپ بزرگتر و فضای بیشتری برای مبارزه باشید، مود Blackout بهترین حالت است. مشابه آنچه در بازی‌های دیگر آنلاین مشاهده می‌شود حالت Blackout نیز در یک محیط بزرگ با تعداد زیادی بازیکن همراه است. اما همانطور که اشاره شد نیاز به ساختن چیزی ندارید. ساختمان‌ها با تعداد زیادی پنجره طراحی شده که این فرصت را به بازیکن می‌دهد که کمین کرده و حریفان را از دور رقابت حذف کنند.

البته مود زامبی بازی‌های Call Of Duty همواره یکی از بخش‌های بازی بوده‌است که مورد توجه علاقه‌مندان و منتقدان قرار گرفته‌است. Black Ops 4 نیز این حالت را در خود دارد. سه مپ برای بازی در حالت زامبی وجود دارد که هر سه جذاب و دیدنی است. زامبی‌ها نیز قوی‌تر و بزرگتر شده‌اند اما هوش‌مصنوعی آنها مقدار زیادی کم شده‌است تا جایی در حالت سختی پایین بازی، بیشتر حالت کمدی به خود می‌گیرد.

در پایان باید اشاره کرد که بازی Black Ops 4 با موفقیت زیادی همراه خواهد شد. برخلاف اینکه حالت تک‌نفره و داستانی بازی حذف شده‌است اما بخش آنلاین مولتی‌پلیر آن بسیار قوی طراحی شده‌است. بالارفتن در رنک و درجه‌ی بازی زیاد سخت نیست و تقریبا بعد از چند بازی کوتاه می‌توان به تجهیزات جدید‌تر دست پیدا کرد. همین باعث شده که بازی جذابیت زیادی برای دنبال کردن داشته‌باشد. این بازی برای تمامی پلتفرم‌ها قابل دسترسی است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از اینجا مراجعه کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا